Jesteś tutaj

Bezoperacyjne podwieszanie twarzy nićmi Silhouette

Silhouette Lift jest nowatorską techniką liftingu twarzy, którą stosuje się w znieczuleniu miejscowym. Zabieg trwa ok. 45 minut i nie wymaga pobytu w klinice. 
Natychmiastowa rekonwalescencja pozwala powrócić do normalnej aktywności w ciągu 2 dni, a po 2 tygodniach skóra twarzy odzyskuje miękkość, naturalny wygląd i znikają wszelkie ślady przeprowadzonego zabiegu.


Zabieg obejmuje 5 etapów: 
1. Wprowadzenie 
2. Rozmieszczenie 
3. Zakotwiczenie 
4. Zawieszenie 
5. Zamocowanie


Specjalne nici wprowadzane są po skosie przez mikro-nacięcie w okolicy skroni. 
Nici Silhouette wykonane są z polipropylenu – materiału biokompatybilnego z ludzkim ciałem, który do lat wykorzystywany jest w chirurgii sercowo-naczyniowej i chirurgii oka. 
Są najnowocześniejszym produktem dostępnym w tej chwili na rynku nici do podwieszania tkanek miękkich twarzy. Nie ma na ich powierzchni kolców, co zapobiega uszkodzeniu tkanek, a dzięki małym, wchłanialnym stożkom, które zakotwiczają się głęboko w tkance, tworzy się napięcie, które podnosi zwiotczałą tkankę. 
Zwłóknienie wokół nici tworzy zdecydowanie silniejszy mechanizm zawieszenia niż w przypadku tradycyjnych metod. 
Silhouette Lift jest techniką, która może być stosowana równie skutecznie u kobiet, jak i mężczyzn. 
Nowe nici Silhouette Lift pozwalają uniknąć problemów związanych z przemieszczaniem się nici, jej zerwaniem oraz bólem występujących w przypadku nici z kolcami.