91 819 90 99
PN - PT 9:00 - 17:00

51. Coroczne Sympozjum Chirurgii Plastycznej Baker Gordon

Na początku lutego tego roku w Miami odbyło się 51. Coroczne Sympozjum Chirurgii Plastycznej Baker Gordon.
Innowacja jest połączeniem wyobraźni i kreatywnych pragnień. Innowacja w chirurgii plastycznej dotyczy integracji postępu wiedzy naukowej prowadzącej do technicznego postępu. Innowatorami w chirurgii plastycznej są ci czołowi chirurdzy plastycy, którzy pragną głębszego zrozumienia anatomicznych i estetycznych rozważań, które muszą być zdobyte w celu wygenerowania ulepszeń w pozabiegowym kształcie i konturze.
Kiedy innowatorzy rozwijają się w technikach i rezultatach, często ewoluują i stają się nauczycielami/edukatorami dzielącymi się wiedzą ze swoimi kolegami. Na 51. Corocznym Sympozjum Chirurgii Plastycznej Baker Gordon zaproszono kilku wschodzących innowatorów, którzy stoją na czele pełnych wyzwań, tradycyjnych szkół. Tematem tegorocznego spotkania było przestudiowanie zagadnień wyrafinowanych rozwiązań, które obecni innowatorzy stosują w celu ulepszenia logiki estetycznej, skupiając się na koncepcjach i technikach stosowanych w chirurgii plastycznej.
Pomocne w eksplorowaniu zagadnień dostępnych rozwiązań były pokazy kilku operacji na żywo, w tym: Endoskopowe Podnoszenie Brwi wraz z Podniesieniem Dolnych i Górnych Powiek , Podniesienie/Lifting/Powiększenie Piersi (Mastopeksja) przy Użyciu Tkanki Tłuszczowej Pobranej od Pacjentki , Lifting Szyi wraz z Korektą Przestrzeni Podbródkowej
Dodatkowo w tegorocznym sympozjum odbyły się video prezentacje dotyczące niuansów i kluczowych technik w kształtowaniu okolicy okołooczodołowej zarówno chirurgicznych jak i mało inwazyjnych przy użyciu wypełniaczy różnej gęstości.
Zgodnie z tradycją Sympozjum Chirurgii Plastycznej Baker Gordon tematyka była ograniczona co pozwoliło na skupieniu się na wymianie doświadczeń i poglądów między prowadzącymi, a uczestnikami. Kluczowym aspektem tego sympozjum były zawsze prezentacje na żywo prowadzone przez mistrzów chirurgii plastycznej podparte teorią, tegoroczne spotkanie podtrzymało tradycję wybitnego szkolenia w zakresie chirurgii plastycznej.