91 819 90 99
PN - PT 9:00 - 17:00

XVII Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej

W dniach 10-12 odbył się w Poznaniu XVII Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Po raz pierwszy w ramach zjazdu odbyło się sympozjum ISAPS międzynarodowego towarzystwa chirurgów plastyków.

Pierwsze 2 dni obrad prowadzone przez Polskie Towarzystwo obejmowały tematy rekonstrukcji piersi, leczenia obrzęku limfatycznego i powiększania piersi. Znakomity wykład prowadzony był przez panią profesor Anetę Undas na temat powikłań zakrzepowo-zatorowych po operacjach chirurgii plastycznej. Temat bardzo ważny dotyczy zastosowania profilaktyki tzw. tromboprofilaktyki. Wykłady były znakomite, wyjaśniono kilka niezwykle ważnych zagadnień w sprawie ryzyka powikłań zatorowych w chirurgii plastycznej.

Ostatniego dnia odbyło się Sympozjum ISAPS „Chirurgia Estetyczna Twarzy”. Mieliśmy ogromną przyjemność gościć profesora Nazima Cerkesa z Turcji, światowej klasy chirurga plastyka, wykonującego najbardziej skomplikowane operacje nosa. Sesja popołudniowa dotyczyła operacji twarzy i szyi. Dwóch znakomitych chirurgów: dr Gianluca Campiglio z Włoch i dr Apostolos Mandrekas z Grecji przedstawiło swoje prace, efekty, osiągnięcia. Rozmawiano również na temat powikłań po operacjach. To była duża przyjemność gościć tak znakomitych lekarzy na Zjeździe Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

Wieczorne spotkania towarzyskie były okazją do prywatnych rozmów i zawiązywania nowych znajomości.