91 819 90 99
PN - PT 9:00 - 17:00

8th International Plastic Aesthetic Surgery Course

24 – 26 maja 2013 w Salo nad jeziorem Garda odbywał się Kongres: 8th International Plastic Aesthetic Surgery Course “Update in Aesthetic Surgery of the Face” .
Kongres zorganizowany przez dra Giovanniego Botti poświęcony był najnowszym metodom, technikom operacji twarzy i szyi. Biorący udział w kongresie chirurdzy plastycy mieli możliwość uczestniczenia codziennie w kilku operacjach twarzy i szyi odbywających się w Klinice „Villa Bella” dra Giovanniego Botti.

Tematem kursu były najnowsze techniki operacji powiek górnych I dolnych, połączonych z operacjami części skroniowej i środkowej twarzy. W przypadku tych operacji istotne jest bardzo staranne preparowanie tkanek. Ten sposób operowania pozwala w znacznym stopniu podnieść efekt operacji bez konieczności operowania całej twarzy. Jednoczasowo przeszczepiana jest tkanka tłuszczowa.

Wszystkie przypadki operowych pacjentów były dokładnie analizowane, pod względem wieku, jakości skóry i możliwości operacyjnych. Na bieżąco omawiane były również możliwości powikłań i sposoby postępowanie z nimi.

Część zjazdu poświęcona była najnowszym technikom i sposobom operowania całej twarzy i szyi. Dr Giovanni Botti i dr Mario Pelle przedstawili kilka najnowocześniejszych technik operacyjnych połączonych z przeszczepami tłuszczu i plastyką mięśni. Szczególną uwagę zwracano na anatomię nerwów, mięśni twarzy i szyi.

Podkreślano znaczenie umiejętnego stosowania jednoczasowo botoksu i kwasu hialuronowego. Dyskutowano kryteriach podawania tłuszczu lub kwasu hialuronowego.

Pokazano chirurgiczną mało inwazyjna metodę wygładzania zmarszczek poprzecznych czoła i chirurgiczną mało inwazyjna metodę podnoszenia kącików ust.