W Aesthetic Med zespół chirurgów: dr Andrzej Dmytrzak i dr Rami Alshekh przeprowadzili nowatorską operację wymiany implantów piersiowych i usunięcia torebki łącznotkankowej z wykorzystaniem membrany Braxon.
Membrany Braxon wykorzystywane są do rekonstrukcji piersi ale również do ochrony implantu przed powstaniem torebki łącznotkankowej. W następstwie wszczepienia implantów piersiowych może pojawić się dodatkowa tkanka otaczająca implanty powodując stwardnienie gruczołów piersiowych. Obecność torebki łącznotkankowej jest wskazaniem do jej usunięcia. Żeby uniknąć jej ponownego wytworzenia się implant pokrywa się w całości membraną kolagenową , następnie wszczepia się w uprzednio przygotowaną kieszeń. Z dotychczasowych 4-letnich badań klinicznych wynika, że ponowne pojawienie się torebki jest niemożliwe.
Braxon wykonany jest z matrycy świńskiej pozakomórkowej skóry o grubości zaledwie 0,6mm.Wyjątkowy proces produkcji został opracowany z myślą o uzyskaniu całkowicie naturalnego pokrycia implantu piersiowego bez obecności jakiejkolwiek substancji chemicznej Opatentowany kształt pozwala dokładnie dopasować Braxon wokół implantu, tworząc jednolitą powłokę. Producentem matryc kolagenowych Braxton jest włoska firma DECOmed – firma majaca ponad 25 letnie doświadczenie w branży medycznej ze szczególnym uwarunkowaniem na chirurgię i implantologię. W ostatnich pięciu latach firma skupiona jest na medycynie rekonstrukcyjnej i matrycach kolagenowych biotechnologii. W klinice Aesthetic Med firmę reprezentował pan Enrico Bertoli ( Specjalista d/s Produktów firmu DECOmed). RESSAL S.C. jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce włoskiej firmy DECOmed. Firmę tworzą Marcin Kalęba i Krystian Czartoryski, który reprezentował firmę w klinice.