91 819 90 99
PN - PT 9:00 - 17:00

DISCOGEL

Wróć do listy

DISCOGEL – elastyczna żelowa proteza jądra miażdżystego implantowana przezskórnie do leczenia przepuklin dyskowych w szyjnym, piersiowym i lędźwiowym odcinku kręgosłupa.

Przezskórne wszczepienie implantu Discogel jest małoinwazyjną, innowacyjną i w pełni bezpieczną metodą stosowaną w leczeniu wczesnych bolesnych przepuklin krążków międzytrzonowych w szyjnym, piersiowym i lędźwiowym odcinku kręgosłupa.

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Discogel to żelowy implant nieprzepuszczający promieni RTG na bazie etanolu i produktów celulozopochodnych, wstrzykiwany przezskórnie do jądra miażdżystego krążka międzykręgowego (nucleus pulposus).
Jego działanie opiera się na dwóch aktywnościach:

  • mechanicznej, która właściwościom hydrofilowym Discogel powoduje migrację płynu do środka dysku,
  • biochemicznej, blokującej receptory generujące ból, które zlokalizowane są w pierścieniu włóknistym (annulus fibrosus).

Wynik: u zdecydowanej większości pacjentów natychmiastowa redukcja bólu.

Discogel umożliwia wizualizację postępu procedury w czasie rzeczywisym pod kontrolą radioskopii dzięki zawartości skłądnika nieprzepuszczającego promieni rentgenowskich (wolfram)

Liczne doniesienia zawierają informacje o 85-90% odsetku pacjentów w pełni zadowolonych z terapii. Są również dostępne zdjęcia MRI dokumentujące brak opadnięcia przestrzeni dyskowej w czasie 36 miesięcy po zabiegu.

Nie jest to chemonukleoza.

Nie doprowadzamy do odparowania, zmrożenia lub innychtermicznych czy stricte mechanicznych reakcji w dysku, które przyspieszają proces nekrozy dysku. Nic nie usuwamy.

Z pomocą Discogel inicjujemy proces rehydratacji jądra miażdżystego oraz działamy przeciwzapalnie wypełniając pęknięcia w osłabionym pierścieniu włóknistym, blokując jednocześnie receptory bólowe tam umiejscowione.

Discogel stwarza warunki sprzyjające szybkiemu i trwałemu wygojeniu wypukliny oraz zapobiega zapadaniu się przestrzeni międzykręgowej w czasie.

Konsultacja
Umów wizytę
dr Krzysztof Rzewuski
Specjalista neurochirurgii
Wróć do listy
Chirurgia kręgosłupa

Zobacz inne zabiegi