91 819 90 99
PN - PT 9:00 - 17:00

Gardone Riviera-Salò, 23-26 maja 2019 roku.

Była to 16. edycja kursu organizowanego przez dr Giovanniego Botti, w całości poświęcona chirurgii estetycznej starzejącej się twarzy.
Odbywała się w jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie – Gardone Riviera-Salò, w dniach 23-26 maja 2019 roku.

Tematem wiodącym były nowe techniki operacji twarzy, szyi, powiek górnych i dolnych.

Można byłoby się zastanowić czy po tylu latach operacji twarzy i szyi można pacjentom zaproponować nowe zabiegi operacyjne połączone z nowymi technikami. Otóż jeśli na świecie są tak wielcy i wspaniali chirurdzy jak profesor Giovanni Botti, profesor Mario Ceravolo Pelle, profesor Bryan Mendelson, którzy chętnie dzielą się swoją ogromną wiedzą i proponują nowe techniki operacyjne, to można powiedzieć, że jest to możliwe. W tym roku spotkanie w Gardone podzielone było na 2 części. Pierwsza to ćwiczenia prosektoryjne prowadzone przez tych wspaniałych chirurgów, w trakcie których uczestnicy mieli możliwość wypróbowania wszystkich nowych technik. Pozostałe 2 dni to wykłady, sesje video oraz obrady okrągłego stołu poświęcone tematyce głowy, szyi i powiek. Niewiarygodnym jest jak wiele nowych pomysłów pojawiło się w trakcie obrad.


Wszystko to co wydarzyło się w tym roku w Gardone poszerza bardzo możliwości operacyjne. Dodatkowo każdego dnia transmitowane były zabiegi operacyjne przeprowadzone w prywatnej klinice chirurgii plastycznej profesora Giovanniego Botti. 
Właściwie dopiero po powrocie do domu w ciągu kilku następnych dni, można spokojnie przeanalizować jak wiele wspaniałych i wartościowych rzeczy wydarzyło się w trakcie tego zjazdu. Forma zjazdu była znakomita ponieważ dawała możliwości oglądania zabiegów operacyjnych, uczestniczenia w ćwiczeniach prosektoryjnych a także osobistego kontaktu z wielkimi tego świata. Komitet naukowy to nie tylko wspomniani wcześniej wielcy chirurdzy, to również dr Andre Auersvald z Brazylii ( nieprawdopodobne 2 operacje twarzy i szyi z użyciem nowych technik), dr N. Joshi ( nowe techniki operacji powiek), dr N. Waterhouse ( nowe operacje szyi), dr P. Tonnard ( nowe sposoby aplikowania tłuszczu tuż po zakończonej operacji twarzy i szyi).
Znając wartość tego spotkania serdecznie polecam wszystkim moim kolegom uczestnictwo.