91 819 90 99
PN - PT 9:00 - 17:00

Badania przedoperacyjne

W zależności od  wieku i ogólnego stanu zdrowia, pacjentka przed przyjęciem zostanie poproszona o wykonanie rutynowych badań krwi i serca (morfologia, jonogram, APTT, EKG, RTG klatki piersiowej oraz USG piersi). Pacjentka ma możliwość zadawania pytań, które nasunęły Jej w trakcie konsultacji lub w jakikolwiek sposób wzbudziły Jej obawy.

Potwierdzenie operacji

Chirurg przedstawia  możliwe terminy operacji. Planując termin operacji należy pamiętać, żeby był wyznaczony w okresie do dwóch tygodni po ostatnim krwawieniu miesięcznym, co zmniejszy możliwość komplikacji pooperacyjnych. Rezerwację uznaje się za gwarantowaną w momencie wpłaty w wysokości 10 % wartości ceny operacji.

Przed operacją

Na 2 tygodnie przed operacją należy unikać leków zawierających kwas acetylosalicylowy, ponieważ zwiększają one ryzyko krwawienia podczas operacji. Na 30 dni przed operacją  pacjentka może zostać również poproszona o przerwanie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych lub hormonalnej terapii zastępczej. Lekarz  powinien odpowiednio doradzić pacjentce w tym zakresie.

Pacjentki palące powinny  zrezygnować na sześć tygodni przed operacją z palenia nikotyny, ponieważ palenie zmniejsza ilość tlenu we krwi i może znacząco zwiększyć ryzyko powikłań po operacji.

Opieka po zabiegu

Doświadczona, wyspecjalizowana kadra medyczna zapewnia Pacjentom odpowiednią opiekę medyczną podczas hospitalizacji

Każdy pacjent pozostaje w naszej klinice minimum 24 godziny po zabiegu. Maksymalny czas hospitalizacji wynosi 5 dni i zależy od rozległości i  stopnia skomplikowania operacji.

Po zabiegu pacjenci pozostają pod  obserwacją medyczną w salach pooperacyjnych, które są w pełni monitorowane. Następnego dnia przechodzą do części hotelowej, gdzie pozostają do czasu opuszczenia kliniki. Tam zapewniamy  komfortowe, dwuosobowe pokoje z telewizorem.

Przed  wyjściem do domu,  pacjentkę kolejny  raz obejrzy  chirurg  plastyk i pielęgniarka. Szwy powinny być usunięte 7 do 10 dni po operacji.

Pacjentka otrzymuje kartę informacyjną i  opis implantów : producent, styl, katalog i partia / numer partii. Należy zachować te informacje w bezpiecznym miejscu.

Raz jeszcze zwracamy uwagę, że pacjentka  w tym stanie  nie może prowadzić samochodu samodzielnie.  W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w tym okresie prosimy o kontakt  z zespołem Aesthetic Med.

Przygotowanie do zabiegu

W dniu operacji  pacjentka zostaje przyjęta do szpitala. Przed operacją nie  wolno jeść i  pić sześć godzin wcześniej,  odnosi się to również do gumy do żucia.

W dniu operacji  bardzo ważne jest, żeby poinformować chirurga, anestezjologa i pielęgniarkę o wszelkich przyjmowanych lekach wydawanych na receptę i bez recepty, w tym wszelkich ewentualnie zażywanych narkotykach.

Powrót do domu  należy zorganizować tak, aby ktoś mógł odebrać pacjentkę,  z pewnością nie będzie w stanie prowadzić samochodu samodzielnie.

Klinika 2-krotnie wygrała rankingi i została najlepszą kliniką chirurgii plastycznej w Polsce. W ciągu 29 lat istnienia kliniki przeprowadzono ponad 25 tysięcy operacji.