91 819 90 99
PN - PT 9:00 - 17:00

Powiększanie pośladków

Wróć do listy

Operacje powiększania pośladków są niezwykle popularne w Ameryce Południowej, coraz bardziej w Stanach Zjednoczonych a od kilkunastu lat  w Europie i w  tym również w Polsce. Jest to zabieg trudny technicznie, można go wykonać 2-ma sposobami. W obu przypadkach wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym dotchawiczym i pacjenci muszą być hospitalizowaniu przez okres przynajmniej 3 dni.

Metoda nr 1 to wszczepianie implantów pośladkowych  w zależności od warunków anatomicznych, kształtu pośladków implanty można wszczepić pod lub śródmięśniowo w mięsień pośladkowy większy albo pod powięź mięśnia pośladkowego jeśli zależy nam na powiększeniu dolnej części pośladków. Wszystkie te sposoby, to znaczy lokalizacji implantów, pokazujemy na poniższych rycinach. Od lewej implant umieszczony między mięśniami pośladkowym większym i pośladkowym mniejszym – powiększenie górnej części pośladków. Po środku implant umieszczony śródmięśniowo – powiększenie środkowej części pośladków. Po prawej podniesienie obwisłego pośladka –  implant pod powięzią mięśnia pośladkowego większego.

Na pozostałych rycinach poniżej pokazujemy, w których miejscach jest dostęp operacyjny, w jaki sposób jest ułożony implant, pokazujemy również oryginalny implant i umiejscowienie w obu pośladkach.

JAK POSTĘPOWAĆ PO ZABIEGU OPERACYJNYM?

Hospitalizacja 3-4 dni. Przez z 4 tygodnie noszenie uciskowej bielizny. Przez 4 tygodnie zakaz siadania i spania na plecach. Przez 8 tygodni zakaz uprawiania sportu – cisza motoryczna.

Metoda nr 2 – coraz bardziej popularną metodą powiększenia pośladków jest przeszczep własnego tłuszczu, której orędownikiem jest dr Daniel Del Vecchio. Polega ona na tym, że odsysamy tłuszcz z możliwych okolic ciała. Po odpowiednim przygotowaniu tłuszcz podajemy pod niewielkim ciśnieniem przez przeznaczone to tego kaniule w odpowiednie 2- 3 warstwy tkanek na pośladkach. Po 3 miesiącach Pacjent (-tka) jest zobowiązany (a) zgłosić się do obowiązkowej kontroli. Możemy wówczas ocenić jaki procent komórek tłuszczowych pozostał po przebytej operacji. Jeśli pacjent ma wystarczająco dużo tłuszczu można ten zabieg powtórzyć część komórek tłuszczowych zanika w trakcie procesu gojenia.
W przebiegu pooperacyjnym nie używamy odzieży uciskowej a pozostałe zalecenia są takie same jak w przypadku metody nr 1.
Konsultacja
W każdy poniedziałek od 14 do 18.
Umów wizytę
dr n. med. Andrzej Dmytrzak
Specjalista chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej
Wróć do listy