91 819 90 99
PN - PT 9:00 - 17:00

Likwidacja zmarszczek

Wróć do listy

Likwidujemy następujące typy zmarszczek:

  • zmarszczki czoła,
  • zmarszczka gniewu,
  • zmarszczki poprzeczne czoła,
  • kurze łapki,
  • zmarszczki palacza,
  • zmarszczki brody – broda brukowana

Stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty toksyny botulinowej, których skuteczność i bezpieczeństwo zostały potwierdzone badaniami klinicznymi.

Botoks jest substancją wytwarzaną przez bakterie Clostridium botulinum potocznie zwanymi pałeczkami jadu kiełbasianego. Jej działanie polega na blokowaniu tzw.: przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego innymi słowy blokowaniu komunikacji pomiędzy włóknami nerwowymi, a mięśniami. Rezultatem tego jest porażenie mięśni w okolicy podania toksyny. Toksyna nie uszkadza ani nerwów ani mięsni i ich pełna funkcjonalność powraca po kilku miesiącach. Toksyna botulinowa została po raz pierwszy zastosowana u ludzi w roku 1977 po czym w 1979 została oficjalnie zatwierdzona do leczenia zeza. Od tamtego czasu wskazania do stosowania botoksu były stopniowo rozszerzane, aż w roku 2002 wkroczył on oficjalnie do medycyny estetycznej początkowo do usuwania zmarszczek czoła.

Botoks stosujemy przede wszystkim do eliminowania zmarszczek mimicznych – dynamicznych. Są to fałdy skórne, które powstają podczas ruchu mięśni twarzy, tzw. zmarszczki dynamiczne, widoczne głównie wtedy gdy mięśnie pracują.

Klasycznym przykładem są tu zmarszczki gniewu – u nasady nosa czy tzw. kurze łapki – zmarszczki w okolicach oczu. Zmarszczki statyczne powstałe na skutek starzenia się skóry, uszkodzenia światłem słonecznym czy jako następstwo grawitacji nie mogą być zlikwidowane przy pomocy toksyny. Botoks nie działa wolumetrycznie, tzn. nie wypełnia poszczególnych części twarzy. Do tego typu zastosowań służy między innymi kwas hialuronowy.

Zabieg z użyciem botoksu polega na wykonaniu serii delikatnych mikroiniekcji w daną okolicę twarzy. Podczas zabiegu stosowane są najmniejsze z dostępnych w medycynie igieł i strzykawek przez co zabieg jest mało bolesny. Dodatkowo nieprzyjemne doznania można zmniejszyć poprzez zastosowanie kremów znieczulających skórę. Samo podanie preparatu trwa  kilkanaście sekund.

Efekt działania botoksu – czyli wyłączenie poszczególnych partii mięśni mimicznych utrzymuje się do 6 miesięcy. Początek działania widzimy po kilku dniach od podania, wtedy pacjent zauważa wygładzenie ostrzykniętych zmarszczek.

Konsultacja
Konsultacje w poniedziałki w godzinach 17-20.
Umów wizytę
dr n. med. Andrzej Dmytrzak
Specjalista chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej
Wróć do listy