91 819 90 99
PN - PT 9:00 - 17:00

Rozpuszczanie tłuszczu

Wróć do listy

Lipoliza to terapia polegająca na rozpuszczaniu tłuszczu. Polega ona na wstrzykiwaniu w podskórną tkankę tłuszczową preparatu złożonego z fosfatydylocholiny i kwasu dezoksycholowego. Powoduje on rozpuszczenie się tłuszczu i zanikanie komórek tłuszczowych w ostrzykniętej okolicy.  Lipoliza nie powinna być traktowana jako terapia odchudzająca. Jest to metod likwidacji relatywnie niedużych depozytów tkanki tłuszczowej, które nie poddały się diecie czy ćwiczeniom fizycznym.  Nie jest to metoda redukcji masy ciała i leczenia dużej otyłości. Nie można jaj również traktować jako metodę zastępczą w stosunku do odsysania tłuszczu z dużych powierzchni ciała.

Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Przed zabiegiem w trakcie konsultacji chirurg ustala z pacjentem obszar, który poddany będzie zabiegowi lipolizy. Następnie dana okolica poddana jest iniekcjom preparatu fosfatydylocholiny. W zależności od preferencji  pacjenta możliwe jest zastosowanie kremów znieczulających skórę.

Bezpośrednio po zabiegu w ostrzykniętej okolicy pojawić się może zaczerwienienie skóry, obrzęk, pobolewanie mięśni czy krwiak. Objawy te utrzymują się maksymalnie do kilku dni po czym zanikają. Proces rozpuszczania tkanki tłuszczowej postępuje stopniowo i największe efekty widzimy po okresie od 6 – 8 tygodni.

Dla uzyskania optymalnego efektu zwykle zalecane jest 2 – 4 krotne powtórzenie zabiegu w odstępach co 6 -8 tygodni.

Przy pomocy lipolizy można usunąć tłuszcz z następujących partii ciała:

  • twarzy: podwójna broda, tzw. chomiki,
  • kończyn dolnych: bryczesy, wewnętrzne powierzchnie ud, okolica podpośladkowa, kolana,
  • bioder,
  • górnych i dolnych partii brzucha,
  • ramion,
  • okolicy pleców,
  • tłuszczaków różnych okolic.

Lipoliza stosowana jest również do redukcji cellulitu ud.

Lipoliza nie zastępuje dużego odsysania tanki tłuszczowej.

Konsultacja
Konsultacje w poniedziałki w godzinach 17-20.
Umów wizytę
dr n. med. Andrzej Dmytrzak
Specjalista chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej
Wróć do listy